Σχολικές ψηφίδες – Θεματικό ιστολόγιο

Αρχική » Posts tagged 'ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ'

Tag Archives: ΜΑΘΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ

Το νέο Δεκαπενταμελές Μαθητικό Συμβούλιο του Α’ Αρσακείου Τοσιτσείου Λυκείου Εκάλης

eklogesΤην Παρασκευή 4/10/2019 διεξήχθησαν οι αρχαιρεσίες για την εκλογή του Δεκαπενταμελούς Μαθητικού Συμβουλίου του Σχολείου μας. Το σώμα που συγκροτήθηκε έχει την παρακάτω σύνθεση:

ΣΥΝΘΕΣΗ 15ΜΕΛΟΥΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

15μελες

Αποτελέσματα εκλογών 5μελών Μαθητικών Συμβουλίων

Την Παρασκευή 20/9/2019 διεξήχθησαν οι αρχαιρεσίες για την εκλογή των Πενταμελών Μαθητικών Συμβουλίων στα τμήματα του Σχολείου μας. Τα αποτελέσματα ανά τμήμα και τάξη είναι τα εξής:

Α1

Πρόεδρος: Βλασσόπουλος Γιώργος

Γραμματέας: Αδαμοπούλου Ειρήνη

Ταμίας: Γκέκα Ελένη

Μέλη: Αλιγιζάκης Κωνσταντίνος, Μερβακίτης Απόστολος

 

Α2

Πρόεδρος: Ζολώτας Βύρων-Γεώργιος

Γραμματέας: Κοροσιάδης Σάββας

Ταμίας: Καδάς Χρήστος

Μέλη: Μαυραγάκης Νίκος, Κριζόπουλος Γιάννης

 

Α3

Πρόεδρος: Μπαζάν-Βάργας Φίλιππος

Γραμματέας: Παναγιωτοπούλου Λουκία

Ταμίας: Αδριανοπούλου Πολύμνια

Μέλη: Ξυδιάς Γιάννης, Μπούρη Εύα

 

Α4

Πρόεδρος: Σερέτ Αλέξανδρος

Γραμματέας: Σημαιοφορίδης Χάρης

Ταμίας: Παπαγεωργάκη Εύα

Μέλη: Στάικος Παναγιώτης, Συμεωνίδης Πρόδρομος

 

Β1

Πρόεδρος: Κούτα Βασιλική

Γραμματέας: Μάου Ηλιάνα

Ταμίας: Πιπεργιάς Ιάσων-Σπυρίδων

Μέλη: Λύγδας Γιάννης, Θεοδώρου Ελένη

 

Β2

Πρόεδρος: Διαμαντοπούλου Μελίνα

Γραμματέας: Γιαμούρη Πετρίνα

Ταμίας: Γραμμενίδης Νικήτας

Μέλη: Έξαρχος Νικόλαος, Καλοειδάς Πέτρος

 

Β3

Πρόεδρος: Κορδαλής Βασίλης

Γραμματέας: Τσακώνης Παναγιώτης

Ταμίας: Μαρνιέρος Κωνσταντίνος

Μέλη: Ζιαμπάρα Χαρίκλεια, Καλλιάς Δημήτρης

 

Β4

Πρόεδρος: Φυτά Νάνσυ

Γραμματέας: Νταραγιάννης Κωνσταντίνος

Ταμίας: Σύρου Πηνελόπη

Μέλη: Φουφόπουλος Κωνσταντίνος, Σπανοδήμος Γιώργος

 

Γ1

Πρόεδρος: Αντωνόπουλος Χρήστος

Γραμματέας: Παρασκευόπουλος Βασίλης

Ταμίας: Γεωργαντής Ανδρέας

Μέλη: Καβαρλίγκος Δημήτρης, Ζαμπετάκη Χριστίνα

 

Γ2

Πρόεδρος: Κιάτου Λυδία

Γραμματέας: Συγγελάκη Τατιάνα

Ταμίας: Γεωργακλή Βασιλική

Μέλη: Καλιαμπάκου Γεωργία, Ποδηματά Ντορίτα

 

Γ3

Πρόεδρος: Κοτρώτσιου Φαίη

Γραμματέας: Λαμπίδη Κυριακή

Ταμίας: Γεωργακοπούλου Αλεξία

Μέλη: Αβραμάκου Μάρω, Γιάννη Αλέξανδρος

 

Γ4

Πρόεδρος: Ταμπάκος Περικλής

Γραμματέας: Αντωνόπουλος Γιώργος

Ταμίας: Ανδρινοπούλου Αθηνά

Μέλη: Γλύκας Αλέξανδρος, Κάβουρας Άλκης

Αποτελέσματα εκλογών 15μελούς και 5μελών συμβουλίων του Σχολείου μας

voteΑνακοινώνουμε και από το ιστολόγιο του Σχολείου μας τα αποτελέσμα των μαθητικών εκλογών για το 15μελές συμβούλιο καθώς και τους προέδρους που τα τμήματα εξέλεξαν κατά τις ψηφοφορίες που πραγματοποιήθηκαν. Να επισημάνουμε ότι για μία ακόμα χρονιά η εκλογική διαδικασία ήταν άψογη και για το 15μελές συμβούλιο η ψηφοφορία έγινε ηλεκτρονικά στα εργαστήρια Η/Υ των Σχολείων μας.

Τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:  

ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

Α1 Βοΐλα  Παρασκευή
Α2 Κοκαλιάς Δημήτριος
Α3 Ξυδιάς Νικόλαος
Α4 Τσιτσιριδάκης Ευάγγελος
Β1 Διαμαντοπούλου Λώρα
Β2 Μέγκουλης Σταύρος
Β3 Πρίτσας Παναγιώτης
Β4 Φλαμπούρης Κωνσταντίνος
Γα1-Γ1 Καγιώργης Ιωάννης
Γβ1-Γ2 Γεωργίου Γεώργιος
Γβ2-Γ3 Πολιτίδης Νικόλαος
Γβ3-Γ4 Δάρα Αθανασία
Γγ-Γ5 Τσούρας Ευάγγελος

                 

                  ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΜΕΛΕΣ  ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ            

  1. Μωραΐτης Κωνσταντίνος (Πρόεδρος)                    Γ3
  2. Καγιώργης Ιωάννης            (Aντιπρόεδρος)          Γ1     
  3. Βόμπρας Στέφανος            (Γραμματέας)               Γ2
  4. Σκουφή Ευαγγελία             (Ταμίας)                        Β4     
  5. Διαμαντοπούλου Λώρα                                           Β1                                   
  6. Φλαμπούρης Κωνσταντίνος                                   Β4
  7. Αγτζίδης Ανδρέας                                                     Γ5
  8. Νικολακοπούλου Εύα                                              Β3
  9. Αυγητίδης Κωνσταντίνος                                        Β1              
  10. Σαντ Βασιλική                                                           Γ3               
  11. Διακουμόπουλος Ιάσων                                          Γ2                                       
  12. Ανδριτσάκη Ελένη                                                    Γ5               
  13. Κοκαλιάς Δημήτριος                                                Α2              
  14. Σπυρέλλης Νικόλαος-΄Αγγελος                               Α4       
  15. Κολέλης Αναστάσιος                                               Β2                                                                                      

Αναπληρωματικοί: Μάρκου Γεώργιος (Α3), Σιαμπάνης Δημήτριος (Α4), Καραγεωργίου Ευάγγελος (Β2), Μουρελάτος Εμμανουήλ-Ιάσων (Α3), Βασιλείου Κωνσταντίνος (Α1), Βυτινίδη Παρασκευή (Α1), Γιαννουλόπουλος Αντώνιος Α1), Αντωνίου Παναγιώτης (Α1)

Αρέσει σε %d bloggers: